"W ciągu najbliższych tygodni powinny zostać przygotowane umowy inwestycyjne z dwoma deweloperami farm, co powiększy nasz portfel o ponad 4 GW. Czyli razem z tym czym już dysponujemy będziemy dysponowali projektami na ponad 5 000 MWp" - powiedział Zieliński w rozmowie z ISBnews.

Projekty są na różnym etapie rozwoju, od wydzierżawienia działki wstępnie spełniających kryteria, przez działki z zatwierdzonymi warunkami środowiskowymi, przez te które mają już nawet warunki przyłączeniowe.

"Połowa portfela to ilość, mająca szansę na zmaterializowanie się w postaci działających w przyszłości farm. Oczywiście, mówimy statystycznie" - dodał prezes.

Przekroczenie poziomu 1 000 MWp spółka powinna osiągnąć w ciągu 2-4 lat, wskazał także.

Columbus Energy ma nadzieję, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) szybko wyda pozytywna decyzję dotyczącą przejęcia spółki Vortex Energy Obrót. Dzięki tej akwizycji realizowany będzie program umów z prosumentami pozwalający na bilansowanie energii odbieranej od klientów. Już teraz zainteresowanie tą usługą jest bardzo duże, poinformował także Zieliński.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

Wojciech Żurawski

(ISBnews)