"W 2020 roku Grupa Robyg podpisała 2 738 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 2 156 umów rezerwacyjnych netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 2 700 lokali" - czytamy w komunikacie.

W 2019 r. było to odpowiednio: 2 200 umów deweloperskich i przedwstępnych, 2 569 umów rezerwacyjnych netto oraz 2 845 przekazań (tj. lokali uznanych w przychodach).

"Rok 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, był ogromnym wyzwaniem dla całej gospodarki w Polsce i na świecie. Istotnie wpłynęło to na wiele sektorów - pewne zmiany widoczne są także w segmencie nieruchomości mieszkaniowych. Przede wszystkim jednak zauważamy, że - z wyjątkiem pierwszego zamknięcia gospodarki, kiedy wiele osób obawiało się przyszłości - popyt na mieszkania nie osłabł. Wręcz przeciwnie, notujemy nawet więcej zapytań od potencjalnych klientów. Podobnie budowy - wszystkie realizujemy zgodnie z harmonogramami, bez żadnych istotnych przestojów" - powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że w 2020 r. - pomimo pandemii, obostrzeń, lockdownu, kryzysu gospodarczego – Grupa Robyg prowadziła nieprzerwanie swoją działalność, przestrzegając wszystkich wytycznych sanitarnych.

"Wprowadziliśmy w 2020 roku nowe inwestycje, jak również uruchomiliśmy kolejne etapy w projektach już realizowanych. Nabyliśmy Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane (WPB) oraz nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – łącznie powiększając swój potencjał budowlany o ponad 170 000 m2 PUM (z uwzględnieniem przejęcia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego). Nowe działki zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach: w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki - obecnie w ofercie znajduje się ponad 2 000 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 19 100 mieszkań. Grupa Robyg ma obecnie w budowie ponad 4 000 mieszkań - wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami" - dodał.

Wskazał, że grupa - przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs - ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2020 r. Robyg zakontraktował 2 567 lokali.

(ISBnews)