"Myślę, że w przeciągu najbliższych kilku tygodni będziemy w stanie przedstawić naszą koncepcję, w jaki sposób chcielibyśmy budować fundamenty tego segmentu, który - jak zakładamy - będzie kiedyś jednym z naszych 'driverów' rozwojowych" - powiedział Bendzera podczas telekonferencji.

Famur obecnie zainteresowany jest przede wszystkim udziałem w rynku fotowoltaiki, jednak nie wyklucza zainteresowania innymi technologiami OZE w przyszłości.

"Chcielibyśmy być integratorem. Zakładamy, że wejście w ten obszar będzie skupiało w sobie różne elementy. Chcielibyśmy, żeby to było pole biznesowe o charakterze długoterminowym, które będzie nam pozwalało realizować działalność w kilku obszarach" - dodał prezes.

W grudniu 2020 r. Famur podpisał z TDJ list intencyjny, w którym strony zadeklarowały wolę podjęcia współpracy w celu utworzenia i realizacji wspólnego przedsięwzięcia w obszarze energetyki i energii odnawialnej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)