"Obecnie pracujemy nad tym, aby wyodrębnić data center ze struktur Asseco Poland i na bazie tych zasobów oraz kompetencji stworzyć zalążek prywatnej chmury, która będzie obsługiwała spółki z Grupy Asseco w Polsce, a w dłuższym terminie także klientów zewnętrznych. Wkrótce będziemy gotowi, by podać więcej szczegółów na temat uruchomienia tej działalności" - powiedział ISBtech Panek.

"Jeśli chodzi o naszą obecność na rynku niemieckim, to pokładamy w rozwoju tego obszaru duże nadzieje. Intensywnie pracujemy nad pozyskaniem pierwszego klienta, odbywamy dużo spotkań i wiele z tych rozmów jest już na zaawansowanym etapie. Liczymy na to, że wysiłek, który wkładamy w naszą obecność na tym rynku przyniesie w niedługim czasie konkretne efekty. Pracujemy także intensywnie nad umową z Cyfrowym Polsatem i mamy nadzieję, że wkrótce zakończymy szczegółowe ustalenia dotyczące współpracy" - dodał wiceprezes.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)