"Zarząd Gaming Factory S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu dzisiejszym powziął od współwydawcy informację, iż w ciągu pierwszego tygodnia od premiery gry 'Castle Flipper' w sklepie Steam do dnia publikacji niniejszego raportu gra sprzedała się w łącznej liczbie ok. 16 tys. kopii, tym samym, według szacunków emitenta, zwróciły się wszystkie koszty produkcji i marketingu gry po uwzględnieniu prowizji Steam, podatków u źródła i witholdingu produkcji" - czytamy w komunikacie.

Spółka zwróciła uwagę na niską stopę refundowanych egzemplarzy gry - wyniosła ona 5% w porównaniu do dwa razy wyższej średniej zwrotów Steam.

Właścicielem praw autorskich gry jest Gaming Factory, który wraz Ultimate Games jest jej współwydawcą. Producentem gry jest Pyramid Games.

"Castle Flipper" to trójwymiarowy symulator średniowiecznego budowniczego. Akcja gry toczy się na przełomie XVI i XVII wieku, gdzie gracz przeprowadzając renowację domów, pałaców i zamków bogaci się, aby następnie zbudować własne królestwo, podało Pyramid Games w osobnym komunikacie.

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od lipca 2020 r.

(ISBnews)