"Dla wygody klientów ponad 700 Paczkomatów znajduje się także przy placówkach Lidl. W sklepie lidl-sklep.pl klienci mogą zapłacić przelewem, BLIKiem lub kartą. Niezależnie od wartości zakupów, zwrot produktów jest darmowy" - czytamy w komunikacie.

Ponadto InPost posiada sieć Lodówkomatów w Warszawie i Krakowie - łącznie w 50 lokalizacjach, uruchamia też 20 nowych we Wrocławiu.

Reklama

"Z siecią Lidl współpracujemy od kilku lat - przy placówkach rozlokowaliśmy już ponad 700 Paczkomatów InPost. Obserwujemy także rosnący trend e-grocery i dynamicznie na niego odpowiadamy wdrażając Lodówkomaty - w Warszawie i Krakowie mamy już 50 takich maszyn, a kolejne 20 uruchamiane we Wrocławiu" - powiedział rzecznik prasowy InPostu Wojciech Kądziołka, cytowany w komunikacie.

InPost to platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 mln przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów, współpracując z ponad 26 000 e-sprzedawców. Aplikacja mobilna spółki - InPost Mobile ma ponad 6 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

(ISBnews)