"Perenio Ionic Shield jest to kompaktowe urządzenie mobilne emitujące zestaw jonów o określonym składzie, chroniąc ludzi przed znanymi koronawirusami, w tym SARS-CoV-2. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu uzyskujemy ochronę przed koronawirusami m.in. w domu, biurze, taksówce, a nawet w miejscach publicznych. Emitowany zestaw jonów ma wystarczającą energię kinetyczną, aby zniszczyć dodatnio naładowaną otoczkę koronawirusów i ich ujemnie naładowane RNA" - czytamy w komunikacie.

Urządzenie trafi do sprzedaży na rynek Unii Europejskiej jeszcze w tym miesiącu.

"Zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie, certyfikacja i przygotowanie Perenio Ionic Shield do produkcji zajęło nam 15 miesięcy. Nad tym innowacyjnym produktem pracował międzynarodowy, interdyscyplinarny zespół naukowców z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w badaniu wpływu jonów na organizm człowieka, bakterii i wirusów, które odegrały kluczową rolę w tym procesie. Eksperci z wielu krajów w dziedzinie fizyki teoretycznej, chemii, biomedycyny i inżynierii pracowali obok siebie, aby stworzyć produkt, który może mieć duży wpływ na ochronę naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc. Serhei Kostevitch.

Dodał, że spółka rozpoczęła pracę koncentrując się na najbardziej obecnie istotnym patogenie, czyli koronawirusach, w tym Sars-CoV-2.

"Sama technologia pozwala nam jednak na dostosowanie jej do ochrony naszego zdrowia przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie, czy też różnym typom alergenów. Oznacza to, że kupując jedno urządzenie teraz, w przyszłości dzięki wymianie kapsułki możemy uzyskać znacznie szerszą ochronę. Będziemy nad tym z pewnością pracować" - dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,37 mld USD w 2020 r.

(ISBnews)