Reklama

Po podpisaniu listu intencyjnego obie spółki rozpoczną wzajemną analizę potencjalnych obszarów współpracy w ramach połączenia. Jednocześnie będą prowadzone negocjacje dotyczące ustalenia warunków umowy inwestycyjnej dotyczące procesu połączenia oraz uzgodnienia treści wszystkich niezbędnych dokumentów, podano.

"Rodzina Movie Games jest miejscem nie tylko dla spółek autorskich, ale również dla producentów zewnętrznych. Zamierzamy poszerzać swój udział w rynku, a przejmowanie innych studiów jest jednym z istotnych elementów tego procesu. Evor Games to producent gier mający na koncie ciekawe realizacje. Dołączenie tego zespołu do rodziny oraz połączenie z jedną z naszych spółek będzie stanowić dla nas istotną wartość dodaną. Nie wykluczamy realizacji podobnych procesów z kolejnymi podmiotami z rynku nie tylko polskiego, ale również z zagranicy" - powiedział założyciel i CEO Movie Games Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.

Evor Games to producent gier mobilnych działający od września 2020 roku. Najważniejszą realizacją spółki jest gra mobilna "Tank Mechanic Simulator", która niebawem zadebiutuje na platformach Android oraz iOS. Ponadto studio pracuje nad pierwszą przeznaczoną na PC autorską grą "Aquacity" - strategią symulacyjną o budowie podwodnego ośrodka naukowego. Deweloperzy chcą zapewnić graczom okazję do zajęcia się zbudowaniem ośrodka badawczego pod wodą, za sprawą którego będą oni dokonywać odkryć, badać faunę i florę, zajmą się pozyskiwaniem środków, pożywienia oraz elektryczności, budując kolonię, podano w materiale.

"Nawiązanie współpracy z Movie Games daje nam możliwość realizacji większej liczby projektów i dynamicznego powiększenia skali działalności. Łącząc siły wykorzystujemy wzajemne kompetencje do budowania pozycji na konkurencyjnym rynku gamingowymi, a dostęp do szerokiego portfolio obecnych i przyszłych IP będzie stanowić nieocenioną wartość w tym procesie" - wskazał prezes Evor Games Jerzy Kamiński.

Negocjacje z Evor Games są rozpoczęciem procesu konsolidacji rynku gamedev w Polsce.

"Zamiarem spółki jest poszerzanie rodziny Movie Games również o podmioty zewnętrzne posiadające ciekawe IP o dużym potencjale sprzedażowym, planujące w dłuższej perspektywie debiut na warszawskiej giełdzie" - podsumowano w komunikacie.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

(ISBnews)