Reklama

"Zarząd Celon Pharma S.A. informuje, iż w dniu 24 czerwca 2021 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy spółką a Tarchomińskimi Zakładami Farmaceutycznymi S.A. z siedzibą w Warszawie, w którym strony oświadczyły, iż biorąc pod uwagę, że spółka posiada zarówno kompetencje, jak i techniczne możliwości rozwoju innowacyjnych farmaceutyków o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu i profilaktyce COVID-19, leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych oraz uwzględniając rozpoczętą przez TZF realizację inwestycji - w postaci stworzenia centrum badawczo-produkcyjnego dla wysokoaktywnych substancji czynnych, aby w pełni wykorzystać synergię doświadczeń zespołów oraz zaawansowania technologicznego obu firm, spółka i TZF deklarują intencję rozpoczęcia współpracy w obszarze rozwoju (R&D) oraz produkcji (fill & finish) produktów leczniczych opartych o nowoczesne technologie (m-RNA), platformę leków wysokoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii dla sterylnych postaci leku, w obszarach chorób zakaźnych, onkologii i chorób metabolicznych" - czytamy w komunikacie.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" Spółka Akcyjna jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku. Większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Zakład posiada około 30 linii produkcyjnych wytwarzających ponad 300 produktów, co daje około 20 mln opakowań leków rocznie.

(ISBnews)