Centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce powstało w 2019 roku, wszystkie obiekty zostały wybudowane przez poznańską spółkę W.P.I.P. Pierwsza hala o powierzchni 8,8 tys. m2 z sortownią i magazynem cross-dock dla spółki InPost została uruchomiona w 2019 roku, druga hala produkcyjno-magazynowa obejmująca 12 tys. m2 w 2020 roku, a aktualnie dobiega końca budowa trzeciej hali o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. m2, która będzie wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania, podano.

Jest to siódma wspólna realizacja W.P.I.P. i MLP Group. Oprócz projektu MLP Poznań West generalny wykonawca zbudował dla dewelopera obiekt w Gliwicach, Mokronosie i w Koninku - łącznie na koniec I kw. 2022 W.P.I.P. dostarczy MLP Group prawie 90 tys. m2.

"Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców z Polski, jak i z zagranicy. Nie boimy się tu budowania spekulacyjnego. Jesteśmy przekonani, że zanim budowa dobiegnie końca, cała wolna przestrzeń zostanie wynajęta. Stawiamy na wysoką jakość, dlatego współpracujemy z uznanymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Po raz kolejny powierzamy nasz projekt MLP Poznań West firmie W.P.I.P." - powiedział prezes MLP Group Radosław T. Krochta, cytowany w komunikacie.

MLP Group jest deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 190,7 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)