"Uzyskaliśmy kilka dofinansowań i grantów, co pozwoli na dalszą realizację przyjętej w 2019 strategii zrównoważonego rozwoju, a także ekspansję zagraniczną, gdzie rozpatrujemy poważnie takie rynki jak chiński czy Korei Południowej. W drugiej połowie zamierzamy przenieść grupę kapitałową i notowania z NewConnect na GPW. Z kolei dwie spółki MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. zamierzamy wprowadzić na NewConnect" - powiedziała Leszczyńska, cytowana w komunikacie.

SimFabric zanotował 2 157 tys. zł skonsolidowanego zysku operacyjnego w I poł. br., ponad 5-krotnie więcej r/r.. W samym II kw. 2021 r. skonsolidowane przychody wyniosły 2 457 tys. zł, co oznacza wzrost o 30% r/r, zysk operacyjny sięgnął 948 tys. zł wobec 215 tys. zł rok wcześniej. Spółka wypłaciła akcjonariuszom pod koniec lipca również dywidendę za 2020 r.

"Umocniliśmy naszą pozycję na rynku i poprawiliśmy znacznie wyniki po II kwartale r/r. Wypłaciliśmy akcjonariuszom dywidendę i wierzymy, że przyszłe zyski będziemy mogli również z nimi podzielić" - dodała prezes.

SimFabric jest spółką zależną PlayWay, tworzy symulatory i gry komputerowe na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android). Od 2018 roku jest certyfikowanym producentem i wydawcą gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W kwietniu 2020 r. spółka debiutowała na NewConnect.

(ISBnews)