Dotacja w ramach Tarczy Branżowej przeznaczona była dla przedsiębiorców, których w wyniku pandemii dotknął co najmniej 40-procentowy spadek przychodów.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w wypowiedzi dla PAP zaznaczyła, że zakres wsparcia od początku realizacji Tarczy Branżowej był kilkukrotnie rozszerzany – w sumie wsparcie otrzymało 65 branż wskazanych kodami PKD (Polska Klasyfikacja Działalności).

Dotacja wynosiła do 5 tys. zł i miała charakter bezzwrotny, o ile przedsiębiorca prowadził działalność przez co najmniej trzy miesiące od momentu otrzymania wsparcia.

"Z końcem sierpnia urzędy pracy zakończyły przyjmowanie wniosków o dotację. Do tego czasu przyznanych zostało ich ok. 600 tys. na kwotę blisko 3 mld zł. Co ważne, przedsiębiorca mógł uzyskać więcej niż jedną dotację" - podała minister Marlena Maląg.

Zaznaczyła, że jeszcze przez cały wrzesień powiatowe urzędy pracy będą natomiast przyjmować wnioski o dotację dla przedsiębiorców prowadzących sklepiki szkolne. Do 31 sierpnia pozytywnie rozpatrzono 776 wniosków na kwotę 3 880 000 zł. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/