"Wyznaczono nowy cel dla Allegro Pay - ponad 1,5 mld zł pożyczek udzielonych w tym roku. W zakresie odroczonych płatności i pożyczek ratalnych osiągnęliśmy poprzedni cel roczny w wysokości 1 mld zł już we wrześniu, do czego przyczyniło się udostępnienie tych produktów wszystkim konsumentom i rekordowa sprzedaż podczas Smart! Week" - czytamy w komunikacie.

Allegro Pay stało się dostępne dla wszystkich klientów, oferując odroczenie płatności na Allegro lub rozłożenie jej na maksymalnie 20 rat. Wskaźnik jakości obsługi NPS (Net Promoter Score) dla Allegro Pay osiągnął w III kwartale wiodącą w branży wartość 93, podkreślono też w materiale.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

(ISBnews)