"Na mocy ww. umowy merconics pełnić będzie rolę dystrybutora rozwiązań technologicznych XTPL w Europie m.in. na rynkach niemieckim, austriackim, francuskim i szwajcarskim. Współpraca ma na celu wsparcie emitenta w znalezieniu coraz szerszych zastosowań dla technologii oraz produktów spółki w centrach B+R, jednostkach naukowych oraz korporacjach technologicznych" - czytamy w komunikacie.

merconics to europejski dystrybutor zaawansowanych urządzeń produkcyjnych i analitycznych do branży półprzewodnikowej. W swoim portfolio posiadają rozwiązania takich marek jak Bruker, Veeco, NovaCetrix czy Optomec.

Reklama

"Pierwszy kontakt z merconics nawiązaliśmy kilka miesięcy temu, zainteresowaliśmy ich możliwościami technologii XTPL. Potencjał oraz przydatność naszej technologii została także potwierdzona wśród dużych graczy przemysłowych, z którymi ta firma współpracuje na co dzień. Wszystkie zebrane opinie wskazały na unikalność naszego rozwiązania oraz perspektywę zapotrzebowania rynku producentów w tym zakresie w najbliższej przyszłości" - powiedział prezes XTPL Filip Granek, cytowany w komunikacie.

"Działamy w branży zaawansowanej elektroniki oraz branży półprzewodnikowej w Europie od ponad 15 lat, zbudowaliśmy silną pozycję na rynku i dbamy o długotrwałe relacje zarówno z klientami (dużymi korporacjami technologicznymi), jak i dostawcami. Zapoznaliśmy się z ofertą XTPL i dokładnie zweryfikowaliśmy możliwości technologii tej spółki. Zarówno my, jak i nasi klienci dostrzegamy w niej unikalną przewagę technologiczną. W pierwszej kolejności zamierzamy się skupić na promowaniu urządzenia prototypującego Delta Printing System, które otworzy drogę do wprowadzenia rozwiązania XTPL na przemysłowe linie produkcyjne nowoczesnej elektroniki" - dodał prezes merconics Harald Moder.

Budowa sieci dystrybutorskiej XTPL rozpoczęła się na początku 2021 roku. Dotychczas spółka nawiązała współpracę z trzema podmiotami: w Korei Płd. (Bandi Consortia), w Chinach (YI XIN Technology) oraz na Wyspach Brytyjskich (Semitronics Sales Ltd.).

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w lutym 2019 r.

(ISBnews)