"Na polskim rynku mamy relatywnie mało studiów, które zajmują się tworzeniem gier na Nintendo Switch. Ponad 71% rodzimych podmiotów tworzy gry na PC. Pozyskany kapitał przeznaczymy na ukończenie naszych trzech produkcji. 'Flyin Fat' i 'Blackwhite' zadebiutują jeszcze w 2022 roku, natomiast 'Survival Island' jest planowane na 2023 r. Widzimy, że nasze tytuły mają bardzo duży potencjał rynkowy. W przypadku platformy Nintendo Switch mamy dostęp do szerokiego rynku - ponad 92 milionów graczy" - powiedział wiceprezes Mateusz Niżnik, cytowany w komunikacie.

Jednocześnie spółka kończy prace nad osadzonym w cyberpunkowo-japońskiej stylistyce "Datenshi: Reborn". Raion Games chce wydawać minimum dwie gry rocznie o budżetach do 0,5 mln zł, podano w materiale.

Reklama

"Inwestorzy mogą zainwestować 2,4 mln zł w Raion Games w crowdfundingu dłużnym. Spółka oferuje oprocentowanie w wysokości 9% rocznie i wypłatę odsetek co pół roku, czas trwania inwestycji to 24 miesiące. Pożyczka może być zamienna na akcje z 20-proc. dyskontem" - czytamy dalej.

"Raion Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2022 roku, o ile pozwolą na to kwestie formalne" - podała także spółka.

Inspiracją studia jest Bandai Namco Entertainment wraz z takimi tytułami, jak Tekken, Dragon Ball i Naruto, cieszące się powodzeniem wśród graczy młodszego, jak i starszego pokolenia na całym świecie, podkreślono też w materiale.

Raion Games jest spółką stowarzyszoną, 25% akcji spółki posiada notowane na GPW PunkPirates, które rozwija gry z segmentu VR.

(ISBnews)