"Skup akcji potrwa do dnia 31 marca 2023 r. Określając czas jego trwania spółka wzięła pod uwagę obecną płynność akcji oraz maksymalne limity dzienne wynikające z przepisów prawa (nie więcej niż 25% średniego dziennego wolumenu z ostatnich 20 dni sesyjnych)" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Spółka nie będzie dokonywać skupu akcji po cenie wyższej niż aktualny kurs notowań akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie lub po cenie wyższej niż 40 zł na akcję, podano także.

Dodatkowo Huuuge złoży wniosek do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o zniesienie w stosunku do akcji spółki ograniczeń dotyczących ofert akcji kategorii 3, wynikających z amerykańskiej Regulacji S. Po przeprowadzeniu skupu akcji własnych nie będzie potrzeby przeprowadzania w najbliższym czasie dodatkowej emisji akcji w związku z ESOP, a w konsekwencji nie wystąpi konieczność przedłużenia tych ograniczeń, wyjaśniono.

"Aktualna cena naszych akcji jest znacząco poniżej ceny z pierwszej oferty publicznej i uważamy, że utrzymujący się obecnie sentyment rynkowy nie odzwierciedla długoterminowej wartości Huuuge. Naszym zdaniem skup akcji na potrzeby pracowniczego programu ESOP jest bardzo dobrą alternatywą w stosunku do rozwodnienia. Jednocześnie, biorąc pod uwagę fakt, że Huuuge jest firmą generującą solidne przepływy gotówkowe, możemy przeprowadzić skup akcji bez negatywnego wpływu na realizację naszej strategii 'Build & Buy'" - skomentował założyciel i dyrektor generalny Huuuge Anton Gauffin, cytowany w komunikacie.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2021 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 332,72 mln USD w 2020 r.

(ISBnews)