"Wstępne wyniki finansowe grupy kapitałowej emitenta za 2021 rok kształtują się następująco: przychody ze sprzedaży: 113,3 mln zł, zysk z działalności operacyjnej: 11 mln zł, wynik EBITDA: 14,2 mln zł, zysk netto: 9,3 mln zł. Wyniki za 2020 roku były następujące: przychody ze sprzedaży: 85,4 mln zł, strata z działalności operacyjnej: -2,6 mln zł, wynik EBITDA: 0,7 mln zł, strata netto: -5,4 mln zł," - czytamy w komunikacie.

Reklama

"Czwarty kwartał 2021r. był najlepszy w naszej historii. To dowód, że zmiana strategii już dziś przynosi wymierne efekty. Nasze skonsolidowane wyniki byłby jeszcze lepsze, gdyby wszystkie dostawy dotarły do odbiorców końcowych przed końcem roku. Jednak nic straconego, rozliczymy je w pierwszych miesiącach 2022 r. Mamy bardzo dużo zamówień na ten rok, więcej niż zakładaliśmy. Jestem spokojny o ich realizację, gdyż posiadamy wystarczającą ilość komponentów, a sytuacja związana z absencjami wynikającymi z zachorowań na Covid19 wygląda na opanowaną. Spodziewam się naprawdę dobrego roku, szczególnie w kontekście zamówień w Polsce. Nasza strategia koncentruje się na kluczowych w tej chwili sektorach dla gospodarek: OZE, magazynach energii, elektromobilności oraz systemach napędowych i trakcyjnych dla kolei. Wszystkie razem i każdy z osobna będzie na pewno w tym roku driverem naszych wyników" - powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

APS Energia planuje publikację skonsolidowanego raportu rocznego na 22 kwietnia 2022 r.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 85,4 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)