"Jest to kolejny krok w drodze spółki na NewConnect. Ponadto spółka podała też po raz pierwszy wyniki finansowe za 2021 rok. Grupa kapitałowa osiągnęła w 2021 r. 9,6 mln zł zysku netto przy przychodach sięgających 45,9 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W procesie wejścia na NewConnect Ekipa Holding współpracuje z największą na małym parkiecie firmą inwestycyjną - JR Holding ASI, będącą głównym akcjonariuszem BBI, z którą to spółką zamierza połączyć się Ekipa. W dniu 25 kwietnia zwyczajne walne zgromadzenie BBI podjęło uchwałę połączeniową, podano także.

Reklama

"Nasza współpraca z Ekipą układa się dobrze. Potwierdza się, że przyjęta wycena jest konserwatywna. Już w pierwszych opublikowanych wynikach Ekipa przekracza wstępne założenia. Uważnych obserwatorów tej spółki nie powinno to dziwić. Grupa już teraz posiada kilka solidnych źródeł przychodów, które nie tylko się rozwijają, ale także mają wysoką rentowność" - powiedział prezes JR Holding ASI January Ciszewski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z planem połączenia parytet wymiany akcji został ustalony na jedną akcję BBI w zamian za 3 akcje Ekipy Holding. Oznacza to, że w ramach emisji połączeniowej BBI wyemituje 36 707 460 nowych akcji serii F, których cena emisyjna została ustalona na 6,87 zł za sztukę. Każdy z dotychczasowych akcjonariuszy Ekipy Holding otrzyma jedną nową akcję BBI w zamian za trzy dotychczas posiadane akcje Ekipa Holding, wskazano w informacji.

Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu w ramach rynku akcji NewConnect prowadzonego przez GPW.

"Mam nadzieję, że jesteśmy już na finiszu niezbędnych działań prawno-organizacyjnych i zakończymy wprowadzenie naszej spółki na rynek NewConnect. Czekamy na to z niecierpliwością i mogę zapewnić, że chcemy pokazać nową jakość w komunikacji spółki z inwestorami giełdowymi, poprzez m.in. edukację nowych, młodych inwestorów. Ponadto dobrze działający, zdywersyfikowany model biznesowy jaki mamy, powinien zadowolić obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Chcemy się skupić na rozwoju wszystkich naszych segmentów" - podsumował prezes Ekipa Holding Krzysztof Misiałkiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka po raz pierwszy opublikowała też wyniki finansowe. W zeszłym roku Ekipa Holding osiągnęła 45,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy 12,2 mln zł zysku ze sprzedaży i 9,6 mln zł zysku netto. Są to pierwsze opublikowane przez spółkę wyniki finansowe, w związku z tym nie są dostępne bezpośrednie dane porównawcze, dodano także.

"Ponadto w ostatnim czasie zadebiutował następny produkt sygnowany marką Ekipa, we współpracy z Dooti Donuts. Donuty zanotowały duże zainteresowanie. Tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni produkt przekroczył barierę sprzedaży miliona sztuk" - czytamy dalej.

Ekipa Holding S.A. powstała z inicjatywy najbardziej znanych i wpływowych influencerów w Polsce. Jego celem jest wyniesienie dotychczasowych działań EKIPY na wyższy poziom oraz dynamiczny rozwój w nowych branżach. Poza rozwojem i projektami związanymi z grupą EKIPA, spółka odpowiedzialna jest za działalność produkcyjną oraz wdrażanie innowacji technologicznych i lifestylowych w różnych obszarach życia i biznesu.

(ISBnews)