Reklama

"Według doniesień rynkowych, firma Gartner przewiduje, że analityka danych oparta na grafach staje się głównym nurtem, gdyż jest instrumentalna dla rewolucji AI i Big Data. Do 2025 r. technologie grafowe będą wykorzystywane w 80% innowacji w zakresie danych i analiz, w porównaniu z 10% aktualnie. Dążymy, aby stać się beneficjentem nadchodzącej fali. Aby umożliwić rozwój w obecnym tempie w następnych okresach, rozpoczęliśmy skalowanie zasobów ludzkich oraz inwestujemy w infrastrukturę niezbędną do skalowania" - powiedział Wieczyński, cytowany w komunikacie.

Wyniki za 2021 rok spółki DataWalk wskazują na wyższy wzrost przychodów niż założenia strategii. Spółka podała, że przychody wyniosły 30,87 mln zł, co stanowi wzrost o 96% w stosunku do poprzedniego roku, zaznaczono w informacji.

"Nasz biznes jest acykliczny, kryzysy rynkowe i geopolityczne nasilają popyt na analizę danych, szczególnie w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem. W 2021 roku odnieśliśmy znaczące sukcesy, co przełożyło się na 161% 3-letni CAGR, czyli od momentu rozpoczęcia sprzedaży w Ameryce Północnej, skąd pochodzi większość z naszych ponad 30 klientów. Udowodniliśmy możliwość wygrywania u najlepszych w swojej klasie klientów zarówno komercyjnych, jak i publicznych - pozostałe działania stają się deterministyczne" - dodał prezes.

Koszty operacyjne Grupy DataWalk w 2021 r. wyniosły 37,38 mln zł i wzrosły o 68% r/r. Szacunkowa strata netto wyniosła 1,65 mln zł, wobec 6,32 mln zł straty w roku poprzednim, wskazano także.

DataWalk to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)