Spółka podała, że spadek sprzedaży miedzi odnotowano w kopalni Sierra Gorda, wzrost natomiast w KGHM Polska Miedź SA i w KGHM International Ltd.

"Sprzedaż srebra wyniosła 138,1 tony i była większa o 16,6 tony (+14%) od wyników z porównywanego okresuminionego roku. Wpływ na ten wynik miała przede wszystkim wyższa sprzedaż srebra w KGHM Polska Miedź oraz KGHM International Ltd." - czytamy w komunikacie.

Reklama

Sprzedaż TPM wyniosła 12,2 tys. troz i była wyższa o 1,3 tys. troz (+12%) r/r. Pomimo niższego wyniku sprzedaży z kopalni Sierra Gorda, dzięki wyższej sprzedaży z KGHM International. łączny rezultat był lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż złota kształtowała się na podobnym poziomie w KGHM Polska Miedź, podano w komunikacie.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,2 mln funtów i była niższa o 0,5 mln funtów (-71%) r/r. Spadek sprzedaży molibdenu dotyczył głównie kopalni Sierra Gorda.

W ujęciu narastającym sprzedaż miedzi wyniosła 364,9 tys. ton w okresie styczeń-czerwiec 2022 r. - dokładnie tyle samo, ile w analogicznym okresie ubiegłego roku.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2021 r. miała 29,8 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)