"Portfel na 2022 w kursach stałych notuje aktualnie wzrost o 10% oraz 19% w kursach zmiennych. Już wiemy, że to będzie kolejny dobry rok Asseco, backlog to potwierdza. Jesteśmy na etapie budzetowania na 2023. Mamy umiarkowany optymizm zaburzony niestety zewnętrznymi czynnikami gospodarczymi i geopolitycznymi" - powiedział Panek podczas spotkania z dziennikarzami.

CFO grupy Karolina Rzońca-Bajorek dodała, komentując wyniki za 9 miesięcy tego roku, że cash flow się poprawia i dane za III kwartał na tym poziomie (2 149,9 mln zł) to dobry prognostyk dla IV kwartału.

Reklama

"Backlog wyglada przyzwoicie na 2023, będzie co robić. Baczniej przyglądamy się aktualnie kosztom i ile zasoby będą kosztowały, szczególnie w Polsce i Europie, ze względu na m.in. na słabą złotówkę" - wskazała CFO spółki.

Asseco Poland podało w raporcie za III kw., że skonsolidowany portfel zamówień na 2022 roku w kursach zmiennych, w obszarze oprogramowania i usług własnych, ma obecnie wartość 12,9 mld zł i jest wyższy o 19% r/r. Przeliczając backlog na 2022 rok według kursów, jakimi został przeliczony backlog na 2021 rok, wzrost wynosi 10% do 11,9 mld zł.

Prezes Asseco Enterprise Solutions (AES) Artur Kozłowski w komentarzu o międzynarodowym segmencie ERP wskazał, że AES miał w 2021 roku 170 mln euro przychodów, 35 mln euro EBIT i 18 mln euro netto przypisane Asseco Poland i w tym roku "wygląda że idzie to na podobne wielkości". Strategia w tym obszarze zakłada przechodzenie na model subskrypcyjny, nowe rozwiązania chmurowe i algorytmiczne budujące doświadczenie użytkownika.

"Celem jest wykorzystywanie potencjału synergicznego miedzy różnymi spółkami ERP w ramach AES w różnych krajów, Np. Wspólny zespół projektowy UX. Debiut giełdowy może być możliwy, ale obecnie nie jest to planowane" - powiedział Kozłowski.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 14 498 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)