Reklama

"Portfel na 2022 w kursach stałych notuje aktualnie wzrost o 10% oraz 19% w kursach zmiennych. Już wiemy, że to będzie kolejny dobry rok Asseco, backlog to potwierdza. Jesteśmy na etapie budzetowania na 2023. Mamy umiarkowany optymizm zaburzony niestety zewnętrznymi czynnikami gospodarczymi i geopolitycznymi" - powiedział Panek podczas spotkania z dziennikarzami.

CFO grupy Karolina Rzońca-Bajorek dodała, komentując wyniki za 9 miesięcy tego roku, że cash flow się poprawia i dane za III kwartał na tym poziomie (2 149,9 mln zł) to dobry prognostyk dla IV kwartału.

"Backlog wyglada przyzwoicie na 2023, będzie co robić. Baczniej przyglądamy się aktualnie kosztom i ile zasoby będą kosztowały, szczególnie w Polsce i Europie, ze względu na m.in. na słabą złotówkę" - wskazała CFO spółki.

Asseco Poland podało w raporcie za III kw., że skonsolidowany portfel zamówień na 2022 roku w kursach zmiennych, w obszarze oprogramowania i usług własnych, ma obecnie wartość 12,9 mld zł i jest wyższy o 19% r/r. Przeliczając backlog na 2022 rok według kursów, jakimi został przeliczony backlog na 2021 rok, wzrost wynosi 10% do 11,9 mld zł.

Prezes Asseco Enterprise Solutions (AES) Artur Kozłowski w komentarzu o międzynarodowym segmencie ERP wskazał, że AES miał w 2021 roku 170 mln euro przychodów, 35 mln euro EBIT i 18 mln euro netto przypisane Asseco Poland i w tym roku "wygląda że idzie to na podobne wielkości". Strategia w tym obszarze zakłada przechodzenie na model subskrypcyjny, nowe rozwiązania chmurowe i algorytmiczne budujące doświadczenie użytkownika.

"Celem jest wykorzystywanie potencjału synergicznego miedzy różnymi spółkami ERP w ramach AES w różnych krajów, Np. Wspólny zespół projektowy UX. Debiut giełdowy może być możliwy, ale obecnie nie jest to planowane" - powiedział Kozłowski.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 14 498 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)