"Objęcie stanowiska dyrektorki generalnej w regionie o tak dużym potencjale, a także możliwość kontynuowania drogi obranej przez Jaaka i zespół to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że wraz z naszymi partnerami będę mogła dalej rozwijać firmę w Polsce i krajach bałtyckich, a także wzmacniać relacje z klientami, dostawcami i społecznościami lokalnymi oraz wspierać pracowników w osiąganiu celów i nieustannym rozwoju zawodowym. Z niecierpliwością czekam na wdrożenie kolejnych projektów, które przybliżą nas do realizacji naszych ambicji środowiskowych - tj. neutralności emisyjnej do 2040 roku i 'Świata bez Odpadów'. Jestem przekonana, że z tak silnym i zaangażowanym zespołem, jaki mamy w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie, oraz dzięki stałej współpracy z naszymi partnerami będziemy kontynuować wzrost i odnosić kolejne sukcesy" - powiedziała Ruža Tomić Fontana, cytowana w komunikacie.

Kim jest Ruža Tomić Fontana

Ruža Tomić Fontana pełniła funkcję dyrektorki generalnej w Coca-Cola HBC w regionie krajów adriatyckich, tj. Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Słowenii. W tym czasie, wraz z zespołem, dokonała transformacji firmy, budując silne zaangażowanie wśród pracowników oraz z sukcesem wdrażając strategię 24/7 - polegającą na rozszerzeniu portfolio produktów na każdą porę dnia i okazję - szczególnie w kanałach HoReCa oraz dużych sieciach handlowych. Działania te zapewniły stabilny wzrost przychodów firmy i znaczący wzrost udziałów rynkowych Coca-Cola HBC na wszystkich trzech rynkach.

Reklama

CocaCola HBC Polska to część jednostki biznesowej Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie. Należymy do Grupy CocaCola HBC AG, działając na czterech rynkach: litewskim, łotewskim, estońskim i polskim. Jej centrala znajduje się w Warszawie, a pozostałe biura krajowe w Wilnie, Rydze i Tallinie.