"Dotychczasowe spotkania z rumuńskimi deweloperami pokazały, że wiele niezależnych twórców pracuje nad grami wpisującymi się w misję poszczególnych studiów działających w ramach rodziny Movie Games. Naszym zdaniem warto, aby swoje pomysły mogli realizować we współpracy oraz z wsparciem profesjonalistów z rodziny Movie Games. Dlatego podpisaliśmy umowy z True Games oraz Movie Games Mobile, dzięki której mamy możliwość na pozyskiwanie ambitnych twórców, aby mogli tworzyć gry mobilne oraz poświęcone tematyce gangsterskiej wykorzystując know-how wymienionych studiów" - powiedział prezes Dariusz Wais, cytowany w komunikacie.

Dzięki umowom z True Games oraz Movie Games Mobile, będzie mogła proponować rumuńskim deweloperom realizację swoich projektów we współpracy z tymi podmiotami.

"Spółka szczególnie zainteresowana jest poszukiwaniem deweloperów tworzącym gry o tematyce gangsterskiej oraz mających pomysł na grę mobilną. Działalność ta w pełni wpisuje się w model biznesowy Mill Games, która została powołana do aktywnej współpracy z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Jest otwarty dla firm i startupów gamingowych na każdym etapie rozwoju" - czytamy także.

Według spółki, na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

"W skład rodziny Movie Games wchodzi o wiele więcej podmiotów. Rozmawiamy już z kolejnymi podmiotami z grupy, aby dać szansę rozwoju ambitnym developerom mającym pomysł na grę w dowolnym obszarze tematycznym" - dodał Wais.

Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Producenci będą mogli również liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju działalności (w tym prawne), pomoc w identyfikacji nowych projektów czy wsparcie w testach gier. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games. Część projektów będzie realizowanych w formie spółek, w których Mill Games planuje być akcjonariuszem, a najbardziej rokujące projekty powinny trafić na giełdę w Rumunii lub Polsce, podsumowano w materiale.

Mill Games został powołany w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na rynku głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games.

(ISBnews)