Reklama

"Rada nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu pana Lechosława Rojewskiego w skład zarządu XI kadencji od dnia 9 czerwca 2021 r. i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych" - czytamy w komunikacie.

Lechosław Rojewski w latach 2019-2021 był wiceprezesem Węglokoksu ds. finansowych. Od roku 2016 do 2019 związany ze spółką Port Gdański Eksploatacja, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych, a następnie prezesa. Ponadto pracował w firmach produkcyjnych, usługowych i handlowych, jak również będąc ekspertem, koordynatorem oraz moderatorem projektów unijnych z zakresu wdrożenia strategicznego planowania w przedsiębiorstwie oraz wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, zapewniających skuteczne konkurowanie na rynkach krajowych i zagranicznych. Posiada doświadczenie w restrukturyzacji firm, optymalizacji procesów finansowo-księgowych, w planowaniu i budżetowaniu, zarządzaniu przepływami finansowymi oraz ograniczaniu ryzyka kursowego. Zajmował się również wdrażaniem zintegrowanych systemów informatycznych (ERP).

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych - 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)