Reklama

"Zespół Allegro nieustannie się rozwija, mimo że większość z nas nadal pracuje zdalnie. W pierwszym kwartale do Allegro dołączyło ponad 300 nowych pracowników, a w całym 2021 roku planujemy zwiększyć zatrudnienie o 1,5 tysiąca osób" - powiedział Nuyts, cytowany w komunikacie.

W I kwartale 2021 r. zatrudniono ponad 300 nowych pracowników, zwiększając łączne zatrudnienie do ponad 3,5 tys. osób, podano w materiale.

"Jestem niezmiennie pod ogromnym wrażeniem poziomu zaangażowania w naszym zespole i jego nastawienia na innowacje. Chcąc rozwijać naszą kulturę współwłaścicielstwa i przyciągać największe talenty z Polski i z zagranicy, po raz pierwszy w naszej historii dokonaliśmy rocznego przydziału akcji pracownikom w ramach planu motywacyjnego Allegro Incentive Plan. Program sięga głęboko w strukturę naszej organizacji i jesteśmy przekonani, że dzięki temu nasi pracownicy będą mogli uczestniczyć w sukcesie Allegro - firmy, którą budują każdego dnia" - dodał prezes.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

(ISBnews)