Lepsze wyniki sprzedażowe odnotowano niemal we wszystkich aktywach produkcyjnych należących do Grupy (Sierra Gorda + 4,5 tys. ton, KGHM Polska Miedź S.A. +2,8 tys. ton, KGHM International +1,9 tys. ton), podano w komunikacie.

"Sprzedaż srebra wyniosła 121,8 tony i była niższa o 41,5 tys. ton od sprzedaży zrealizowanej w marcu ubiegłego roku (-25%). Za spadek odpowiada głównie niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych" - czytamy dalej.

Sprzedaż TPM wyniosła 18,1 tys. troz i była niższa o 7,2 tys. troz (-28%) wobec sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie 2020 roku. Na wynik ten wpłynęła przede wszystkim niższa sprzedaż złota pochodzącego ze spółki-matki.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 1,1 mln funtów i była wyższa o 0,7 mln funtów (+175%) w odniesieniu do marca 2020. Wzrost sprzedaży molibdenu dotyczył kopalni Sierra Gorda, podano także.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)