"Sprzedaż miedzi wyniosła 59,8 tys. ton i była wyższa o 1,7 tys. ton w odniesieniu do sprzedaży z października 2021 roku. Wyższą sprzedaż miedzi odnotowano w KGHM International LTD. i w kopalni Sierra Gorda, spadek zaś w KGHM Polska Miedź S.A." - czytamy w komunikacie.

Ponadto:

- sprzedaż srebra wyniosła 99,5 tony i była niższa o 6,7 tony (-6%) od sprzedaży zrealizowanej w październiku ubiegłego roku. Różnica wynika przede wszystkim z niższej sprzedaży srebra z polskich aktywów produkcyjnych

- sprzedaż TPM wyniosła 20,8 tys. troz. i była wyższa o 12,5 tys. troz. niż w porównywanym okresie minionego roku. Wzrost sprzedaży TPM odnotowano w każdym segmencie grupy

Reklama

- sprzedaż molibdenu wyniosła 0,7 mln funtów, tj. była na poziomie zbliżonym do wyniku osiągniętego w październiku ubiegłego roku, wymieniono.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2021 r. miała 29,8 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)