Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,93 proc., do 34.137,31 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,93 proc., do 4.173,42 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 1,19 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.950,22 pkt.

Dow i S&P 500 są na plusie po ok. 10 proc. w tym roku, po pobiciu historycznych rekordów w piątek.

Reklama

"Wydaje się, że gospodarka jest na dobrej drodze do odrodzenia się. Nadal jednak prognozy wyników spółek na drugi kwartał wydają się bardziej konserwatywne niż sugerują nasze projekcje" - uważa Scott Wren, starszy strateg rynków globalnych z Wells Fargo.

„To jest bardzo dobry sezon zysków, ponieważ 90 proc. spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło lepsze od oczekiwań wyniki jak na razie, ale problem z akcjami polega na tym, że większość dobrych wiadomości została już wyceniona” - powiedział Edward Moya, starszy analityk rynkowy w Oandzie.

Według danych Refinitiv IBES, analitycy spodziewają się wzrostu zysku spółek z indeksu S&P 500 o 30,9 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Do tej pory ponad 70 spółek z tego indeksu pokazało już swoje wyniki i są one łącznie o 23 proc. wyższe od oczekiwań analityków.

Notowania Netflixa spadły o 7,5 proc. Firma zwiększyła liczbę abonentów na świecie w pierwszym kwartale o 3,98 mln wobec oczekiwań rynku na poziomie 6,2 mln. Dodatkowo spółka rozczarowała też zapowiedziami, że w drugim kwartale może przybyć jej tylko 1 mln nowych subskrybentów.

Akcje Verizon szły lekko w dół, mimo że zysk spółki na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 1,31 USD, a rynek oczekiwał 1,29 USD za akcję.

Moderna rosła ponad 1 proc. po podpisaniu z Izraelem umowy na dostarczenie szczepionek na Covid-19 na 2022 r.

Norwegian Cruise Line zwyżkował 10 proc. Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółki do "kupuj" z "neutralnie". W ślad za tą spółką konkurenci Carnival i Royal Caribbean wzrosły o ponad 6 i 4 proc.

Po spadku we wtorek o ponad 8 proc. część strat odrobił United Airlines, zyskując 3 proc. Spółka pokazała piąty już z rzędu kwartał ze stratą. Przedstawiciele spółki oceniają też, że międzynarodowy rynek lotniczy wciąż jest daleki od ożywienia.

Intuitive Surgical rósł 6,5 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 3,52 USD wobec oczekiwanych 2,63 USD.