Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 1,30 proc. i wyniósł 27 791,44 pkt. S&P 500 zwyżkował 0,27 proc. i wyniósł 3360,47 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,39 proc. do 10 968,36 pkt.

"Widać, że inwestorzy bardziej optymistycznie patrzą na perspektywy makro, zachęceni solidnymi wynikami spółek w drugim kwartale i dobrymi danymi z zeszłego tygodnia dotyczącymi kondycji amerykańskiej gospodarki w lipcu" - ocenił Adam Crisafulli z Vital Knowledge.

Reklama

Boeing, Caterpillar i Dow Inc. zyskały w ciągu poniedziałkowej sesji po ponad 5 proc.

Akcje Twittera rosły 4,5 proc. po tym, jak media podały, że spółka prowadzi wstępne rozmowy z TikTokiem dotyczące fuzji.

Simon Property Group zyskał 4 proc. po doniesieniach, że prowadzi rozmowy z Amazon.com na temat przekształcenia niektórych swoich domów towarowych w centra realizacji zamówień Amazona.

Notowania SeaWorld szły w dół o 1,5 proc. po tym, jak spółka podała w raporcie za II kw., że skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,68 USD wobec oczekiwanych 97 centów.

Akcje FedEx rosły około 5 proc. - Bernstein podniósł rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "równoważ".

Royal Caribbean zniżkował, gdyż W II kw. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 1,6 mld USD.

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w poniedziałek, że administracja Donalda Trumpa jest otwarta na wznowienie rozmów o pakiecie stymulacyjnym z demokratycznymi przywódcami i jest w stanie zaoferować więcej pieniędzy na pomoc, aby spróbować osiągnąć kompromis.

"Prezydent jest zdeterminowany, aby wydać tyle, ile potrzebujemy. Jesteśmy gotowi wyłożyć więcej pieniędzy na stół negocjacyjny" - powiedział Mnuchin w wypowiedzi dla CNBC.

Wcześniej w niedzielę przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedzieli, że są otwarci na wznowienie rozmów dotyczących pakietu stymulacyjnego wobec epidemii koronawirusa.

Zarówno Pelosi, jak i Mnuchin wydawali się chętni do rozważenia węższego zakresu umowy ws. pakietu fiskalnego, która przedłużyłaby część pomocy do końca roku, by w styczniu dokonać rewizji potrzeby dalszego wsparcia fiskalnego.

Nie słabną napięcia w stosunkach między Waszyngtonem a Pekinem.

Chińskie myśliwce przekroczyły w poniedziałek środek Cieśniny Tajwańskiej i zostały namierzone przez tajwańską obronę przeciwlotniczą po tym, jak szef amerykańskiego resortu zdrowia i służb społecznych Alex Azar spotkał się w poniedziałek z prezydent Tajwanu Caj Ing-wen. Azar rozpoczął wizytę na tej wyspie jako najwyższy rangą oficjalny przedstawiciel USA od czasu zerwania formalnych stosunków dyplomatycznych w 1979 r.

Rząd chiński określił wizytę Azara jako "zdradę" zobowiązania Waszyngtonu powstrzymania się od oficjalnych kontaktów z Tajwanem.

Chiny nałożą sankcje na 11 amerykańskich urzędników w odwecie za podobne działania podjęte przez administrację prezydenta Donalda Trumpa wobec przedstawicieli Chin.

Na liście obywateli USA dotkniętych nowymi sankcjami znaleźli się senatorzy Ted Cruz, Marco Rubio, Tom Cotton, Josh Hawley i Pat Toomey, członek Izby Reprezentantów Chris Smith oraz przedstawiciele organizacji non-profit i obrony praw człowieka, w tym szefowie Freedom House i Human Rights Watch.