Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 308 punktów, czyli 0,94 proc., do 32.423,15 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,76 proc., do 3.910,52 pkt.

Nasdaq Composite stracił 1,12 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.227,70 pkt.

We wtorek mija rocznica hossy na giełdzie w USA. Pandemia koronawirusa spowodowała, że indeks S&P 500 spadł o 30 proc. w ciągu zaledwie 22 dni w zeszłym roku, co było najszybszą w historii wyprzedażą akcji.

Od dołka z 23 marca zarówno S&P 500, jak i Dow wzrosły o ponad 75 proc., co stanowi najlepszy początek nowej hossy w historii. Nasdaq Composite wzrósł o ponad 90 proc., podczas gdy Russell 2000, grupujący mniejsze firmy, wzrósł o 126 proc.

„Akcje zanotowały +wściekły+ wzrost, a nowe szczyty miały miejsce na całym świecie. Hossa zaczyna się niesamowicie, ale należy pamiętać, że jest jeszcze młoda. Chociaż wzrost zmienności byłby normalny na tym etapie, uważamy, że inwestorzy mogą rozważyć zakupy przy spadkach. Dystrybucja szczepionek, bodźce fiskalne i monetarne oraz ożywienie gospodarcze budzą nasze zaufanie” - zauważył Ryan Detrick, główny strateg rynkowy w LPL Financial.

Podczas wtorkowego przesłuchania przed komisją w Kongresie sekretarz skarbu Janet Yellen oraz prezes Fed Jerome Powell ocenili, że w pewnych segmentach rynku ceny aktywów wydają się wysokie. Zaznaczyli jednak zgodnie, że nie powoduje to u nich obaw o stabilność sektora finansowego.

Liderem zniżek na Wall Street był we wtorek koncern przemysłowy Caterpillar, który stracił na wartości 4 proc.

ViacomCBS tracił 7 proc. po tym, jak podano, że zaoferuje więcej akcji na sprzedaż. Akcje spółki wzrosły o ponad 700 proc. od marca ubiegłego roku, a konglomerat medialny ViacomCBS stał się jednym z największych beneficjentów pandemii w indeksie S&P 500.

Spadały notowania spółek oferujących usługi turystyczne, a także sieci detaliczne. Powodem są najświeższe restrykcje wprowadzane przez rządy w różnych częściach świata. Po około 8 proc. zniżkowały m.in. linie rejsowe Carnival i Norwegian. Linie lotnicze American Airlines i United Airlines spadały ponad 7 proc. Akcje sieci odzieżowej Gap spadły prawie 8 proc.

Sprzedaż nowych domów w USA w lutym wyniosła 775 tys. w ujęciu rocznym wobec oczekiwanych 875 tys. Miesiąc wcześniej odnotowano sprzedaż w wysokości 948 tys., po korekcie z 923 tys. (PAP)

kkr/ pr/ jm/