"Desa to wyjątkowy gracz na polskim rynku obrotu dziełami sztuki. Jesteśmy liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, nie tylko pod względem wartości obrotów naszych aukcji, ale także kompleksowości oferowanych klientom rozwiązań czy wykorzystania nowoczesnych technologii. Dzięki sprofesjonalizowanej strukturze organizacyjnej oraz najbardziej wszechstronnemu na polskim rynku sztuki zespołowi, nie tylko stale zwiększamy liczbę prowadzonych aukcji, ale i kreujemy nowe trendy w branży, regularnie wprowadzając kolejne rodzaje aukcji czy prowadząc działania edukacyjne i popularyzujące sztukę. Tym samym przyczyniamy się do dalszej profesjonalizacji i wzrostu polskiego rynku obrotu dziełami sztuki, w tym poszerzania się środowiska kolekcjonerów i inwestorów" - powiedział prezes Juliusz Windorbski, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, strategia spółki nastawiona jest na dalszy dynamiczny wzrost.

Reklama

"Sprzyjają nam bardzo dobre perspektywy polskiego rynku sztuki - w opinii ekspertów, oczekiwana średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku dzieł sztuk i antyków w Polsce w najbliższych latach to ponad 24%. Uznaliśmy, że to bardzo dobry moment na kolejny ważny krok w historii naszej spółki: przeprowadzenie oferty publicznej" - dodał Windorbski.

Desa to największy podmiot na polskim rynku sztuki. Głównymi obszarami działalności grupy jest prowadzenie przez spółkę Desa Unicum domu aukcyjnego oferującego pośrednictwo w sprzedaży szerokiego spektrum dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich oraz krótko- i długoterminowe inwestowanie w dzieła sztuki oraz obiekty kolekcjonerskie prowadzone głównie przez spółkę Keil Art.