Apator jest bardzo optymistycznie nastawiony do wyników I kwartału 2023 roku, poinformował członek zarządu Tomasz Łątka.

"Patrzymy bardzo optymistycznie na I kwartał tego roku. Trend wskazuje, że będzie on lepszy rok do roku, pomijając nawet niską bazę z zeszłego roku. Widzimy pewną stabilizację na rynku i trochę więcej możemy oczekiwać od otoczenia makro" - powiedział Łątka podczas webinaru.

Jak podkreślił, w segmencie energii elektrycznej biznes zaczyna wchodzić na prawidłową ścieżkę, szczególnie w liniach liczników i aparatury łączeniowej.

Reklama

"Segment gazu znajduje się pod presją, ale zainteresowanie ze strony klientów cały czas jest i według naszych analiz nadal będzie. W I kwartale widać odbicie jeśli chodzi o marżowość, a perspektywa jest pozytywna" - dodał członek zarządu.

Według niego, w segmencie woda i ciepło w I kw. br. również poprawia się marżowość i sytuacja wygląda pozytywnie, niewiadomą natomiast pozostaje kwestia przychodów.

"Nie będzie już przychodów ze Wschodu, pracujemy jednak nad zastąpieniem tej luki z innych kierunków" - zapewnił.

W I kw. 2022 r. przychody z rynków wschodnich stanowiły ok. 10 mln zł.

"Rosną udziały wodomierzy ultradźwiękowych. W 2022 r. stanowiły ok. 7% udziałów segmentu, w tym roku będzie to już na pewno udział dwucyfrowy" - podsumował Łątka.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2022 r. miała 1 081,6 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)