Huuuge może rozpocząć program skupu akcji własnych najwcześniej przy ogłoszeniu wyników finansowych za I kwartał (planowanym na 30 maja), poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Chwałek

.

"Biorąc pod uwagę skomplikowanie projektu, kalendarz raportowania i zamknięte okresy SBB może rozpocząć się nie wcześniej niż przy ogłoszeniu wyników za I kwartał" - powiedział Chwałek podczas wideokonferencji prasowej.

Wyniki za pierwsze trzy miesiące spółka planuje opublikować 30 maja. CFO dodał, że skup akcji ma się odbyć poprzez zaproszenie do sprzedaży akcji po jednej cenie dla wszystkich chętnych.

Reklama

"Naszym celem jest realizacja programu skupu. Gdyby wydarzyło się coś katastroficznego, wtedy władze by się zastanawiały, czy SBB jest zasadne, ale celem jest kontynuowanie skupu" - dodał CEO Anton Gauffin.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2021 r. ej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 318,62 mln USD w 2022 r.