Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10 najpopularniejszych wymówek od spłaty długów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Pieniędzy ledwo starcza na życie, nie stać mnie. Trudna sytuacja finansowa, czasem powiązana ze stratą pracy, to jeden z najczęstszych powodów unikania spłaty zobowiązań. W wielu przypadkach sytuacja rzeczywiście jest trudna i potrzeba czasu, żeby stanąć na nogi. Bywa też jednak tak, że pomimo własnego przekonania o trudnej sytuacji finansowej, równocześnie sporo środków przeznaczamy na przyjemności, rozrywkę i inne cele, odsuwając spłatę zaciągniętych rat na dalszy plan.
1. Pieniędzy ledwo starcza na życie, nie stać mnie. Trudna sytuacja finansowa, czasem powiązana ze stratą pracy, to jeden z najczęstszych powodów unikania spłaty zobowiązań. W wielu przypadkach sytuacja rzeczywiście jest trudna i potrzeba czasu, żeby stanąć na nogi. Bywa też jednak tak, że pomimo własnego przekonania o trudnej sytuacji finansowej, równocześnie sporo środków przeznaczamy na przyjemności, rozrywkę i inne cele, odsuwając spłatę zaciągniętych rat na dalszy plan. / ShutterStock
Jesteśmy świetni w wymyślaniu powodów niespłacania długów. Specjaliści z Best S.A., firmy zajmującej się windykacją, przygotowali listę Top 10 - najczęstszych powodów nieregulowania zobowiązań.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Krakus
  2017-01-05 12:06
  Są po prostu tacy ludzie, którzy żyją na koszt innych i nawet im nie przyjdzie do główki, że zaciągając u kogoś dług sprawiają, ze ten ktoś ich finansuje i z tego tytułu ma określone kłopoty i czeka na spłatę tego długu.
  0
  zgłoś
 • DTPartners
  2017-01-05 08:57
  Używamy kulturalnych telefonistów i telefonistek i są miesiące, w których udaje nam się zebrać 30% długu przeterminowanego. Dla nas to czysty zysk, bo wierzyciele pozbywają się tych zobowiązań za darmo, a w kulturalnej rozmowie z dłużnikiem odwołujemy się do jego sumienia. Zazwyczaj argument sumienia przekonuje. Niestety rośnie liczba dłużników, którzy są świadomi, że długu przeterminowanego nie da się odzyskać. Wtedy nas ignorują pomimo, że dzwonimy do nich kilka razy w tygodniu często zmieniając numery.
  1
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • Podatnik
  2017-01-05 08:46
  "Nie wiedziałem, że kursy walut ulegają zmianie" :)
  0
  zgłoś
 • Czemu
  2017-01-05 08:05
  Czemu ja jeszcze zaglądam na ten portal?
  1
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej