Jak dodał resort rozwoju, pracy i technologii, któremu podlega PAIH, nowy szef PAIH jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w administracji rządowej, ale także w sektorze prywatnym czy w organizacjach pozarządowych działających non-profit. Dodano, że był m.in. członkiem zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, doradcą ministra ds. gospodarki.

Krzysztof Drynda jest absolwentem wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Master of Business Administration na Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - podało MRPiT.

Dotychczasowa p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grażyna Ciurzyńska została odwołana z pełnionej funkcji pod koniec stycznia. Jak informowało MRPiT, "dotychczasowa formuła kooperacji wyczerpała się i nowe zadania wymuszają zmiany osobowe".

PAIH jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. (PAP)

Reklama

autor: Magdalena Jarco