"Ulgi podatkowe, którymi będziemy zachęcać osoby wchodzące w wiek emerytalny do tego, żeby nie decydowały się na przejście na emeryturę, żeby decydowały się na kontynuację pracy. To jest element, który zgłosiliśmy i w ramach Krajowego Planu Odbudowy i w ramach […] Nowego Ładu" - powiedział Gowin podczas konferencji online Impact'21.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że główne założenia Nowego Ładu zostaną przedstawione "w najbliższym tygodniu, w ciągu najbliższych kilku dni".

Dzisiaj w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Muller poinformował, że koncepcja programu społeczno-gospodarczego Nowy Ład zostanie zaprezentowana w maju. Wkrótce zostanie podana dokładna data prezentacji. Jak wynika z deklaracji niektórych członków rządu, nastąpi to "prawdopodobnie w najbliższą sobotę".

Reklama

Początkowo ogłoszenie programu zaplanowane było na marzec, następnie informowano, że nastąpi to prawdopodobnie 8 maja, a obecnie pojawia się termin 15 maja.

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński mówił wcześniej w radiowej Jedynce, że w ramach Nowego Ładu planowany jest stopniowy wzrost kwoty wolnej od podatku PIT do 15-20 tys. zł, zaś poziom 30 tys. zł może zostać osiągnięty po pandemii. Potwierdził, że podniesione zostaną także progi podatkowe.

W ramach Polskiego Nowego Ładu mają być kontynuowane funkcjonujące obecnie programy społeczne, wdrożone mają zostać programy dla osób młodych i seniorów oraz pakiet inwestycyjny dla przedsiębiorców.