Wiceminister finansów: Prognoza 8,4 proc. PKB dotycząca deficytu może wzrosnąć

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
20 sierpnia 2020, 15:05
Ministerstwo Finansów
Ministerstwo Finansów/ShutterStock
Po przyjęciu projektu nowelizacji tegorocznego budżetu rząd podtrzymuje zawartą w aktualizacji programu konwergencji (APK) prognozę deficytu sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government) na poziomie 8,4% PKB w tym roku, ale nie wyklucza, że jesienią może podwyższyć ten szacunek, zapowiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski.

"Jeśli chodzi o deficyt general government, tutaj trzymamy się planu konwergencji, tj. -8,4%. […] Jesienią nastąpi aktualizacja planu konwergencji - będzie dyskutowany poziom deficytu i deficyt być może ulegnie pogorszeniu. Jest takie niebezpieczeństwo - jesienią będziemy o tym informować" - powiedział Patkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

W końcu kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła APK zakładając, że deficyt general government sięgnie w tym roku 8,4% PKB (wobec 0,7% deficytu w ub.r.), zaś zadłużenie tego sektora wyniesie 55,2% PKB (wobec 46% rok wcześniej).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj