Przedłużenie zerowej stawki VAT na żywność jest prawdopodobne, poinformowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Zgodnie z aktualnymi przepisami, obowiązuje ona do końca czerwca br.

Jak zapowiadał przedwczoraj rzecznik rządu Piotr Muller, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta najprawdopodobniej w kwietniu.

"Tutaj cały czas obowiązuje deklaracja, którą złożyliśmy, że będziemy tę sytuację monitorować. Zdecydowaliśmy o tym, że na pół roku, pierwsze pół roku tego roku jest to zapewnione. Zobaczymy, jak będzie się zachowywała inflacja, jak będzie ogólnie wyglądała sytuacja Polaków i wtedy będziemy podejmować - tak, jak to było ogłoszone przez rzecznika rządu - prawdopodobnie w kwietniu, żeby tę decyzję też wcześniej ogłosić" - powiedziała Rzeczkowska w Radiu Zet.

Dopytywana, czy nie ma w tym zakresie pewności, powiedziała: "Nie ma pewności, ale jest to prawdopodobne".

Reklama

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia ministra finansów w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych, obniżona stawka VAT ma obowiązywać w I poł. 2023 r.

(ISBnews)