Szef MAP w trakcie konferencji prasowej przed Zamkiem w Kwidzynie podkreślił, że ostatnie "osiem lat to okres inwestycyjnego boomu". Jego zdaniem Polska w tym czasie stała się wielkim placem budowy.

"Można powiedzieć, że dzisiaj wielkimi krokami przybliżyliśmy się do poziomu życia i poziomu lokalnej infrastruktury, jaki charakteryzuje bogate kraje Zachodniej Europy. Jesteśmy dumni i wszyscy Polacy mogą być dumni, jak Polska w ciągu ostatnich 8 lat się zmieniła" - przekonywał Sasin.

Zaznaczył, że jest to okres wielkich inwestycji, które są realizowane w całej Polsce. "Mówię o wielkich inwestycjach infrastrukturalnych, drogach, liniach kolejowych, o tym wszystkim, co jest finansowane wprost z budżetu państwa, ale to jest też okres wielkich inwestycji lokalnych, które są realizowane we współpracy z samorządami i innymi organizacjami społecznymi" - przekonywał minister.

Wskazał na trzy programy, które zostały stworzone przez jego ugrupowanie "na rzecz rozwoju podźwignięcia infrastrukturalnego Polski lokalnej, spowodowania, że ten poziom życia w Polsce lokalnej będzie wyższy". Są to: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i - jak mówił - "największy program cywilizacyjny" - Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. "Programy są realizowane we współpracy z samorządami i innymi organizacjami społecznymi" - mówił szef MAP.

Reklama

"Dzięki temu Polska mogła się odmienić. Zostały wyremontowane drogi lokalne, gminne, powiatowe. Powstały ale też zostały zmodernizowane szkoły, przedszkola, domy kultury, domy pomocy społecznej czy szpitale" - wyliczał Sasin.

Autor: Piotr Mirowicz