O "restart" Platformy Obywatelskiej Neumann został zapytany we wtorek w radiu RMF FM.

"Rozmawialiśmy zupełnie niedawno - w sobotę w Gdańsku - na wyjeździe klubu parlamentarnego składającego się tylko z członków PO o przyszłości Platformy i o tym, jakie wyzwania przed nami stoją. Nie ma takich pomysłów, żeby jakimś prostym trikiem marketingowym udawać, że jest się kimś innym" - powiedział Neumann. Zaznaczył, że sam nie uważa, by zmiana nazwy formacji była dobrym posunięciem. Jego zdaniem 20 lat istnienia PO to "dobry okres dla Polski".

Pytany, czy obecny szef PO i szef klubu parlamentarnego KO Borys Budka powinien odejść, Neumann odparł, że Budka jest przewodniczącym PO ósmy miesiąc i "trzeba dać mu szansę". Przypomniał jednak, że sam Budka potwierdza, że chce rozdzielić funkcję szefa partii i szefa klubu parlamentarnego.

Dopytywany, kogo widziałby na stanowisku szefa klubu KO, Neumann odparł, że jeszcze nie ma zgłoszonych kandydatów. "Ja myślę, że bardzo dobrym kandydatem, który połączyłby te wszystkie środowiska i dołożył trochę spokoju i stabilności, byłby Tomasz Siemoniak. Nie wiem, czy będzie chciał startować, ale myślę, że miałby poważne szanse, żeby w klubie zastąpić Borysa Budkę i zrobić taki dobry tandem" - ocenił.

O tym, że niedługo przestanie łączyć funkcję szefa partii i szefa klubu, Budka poinformował w połowie sierpnia. Zapowiedział wówczas wyjazdowe posiedzenie klubu KO 7 i 8 września. Z rozmów PAP z politykami PO wynika, że posiedzenie zostanie prawdopodobnie przesunięte o tydzień i odbędzie się w połowie września w Warszawie.