Sawicki pytany był w środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to, czy w PSL znajdzie się miejsce na listach wyborczych dla Jarosława Gowina i jego ludzi z Porozumienia.

Poseł przypomniał, że od 2019 r. politycy PSL budują Koalicję Polską, w której skład, oprócz ludowców, wchodzi Unia Europejskich Demokratów, Konserwatyści Marka Biernacki, byli w niej też posłowie Kukiz'15. "Ten projekt jest nadal otwarty, więc jeśli programowo będzie panu Gowinowi po drodze i będzie chciał uczestniczyć w jego rozwoju, to oczywiście drzwi są otwarte" - podkreślił Sawicki.

Jak mówił, "nie widzimy tutaj przeszkód, bo w mojej ocenie, jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, samorządowe czy także ideologiczne, to mnie akurat, jest z Gowinem po drodze".

Reklama

Na pytanie, czy w następnych wyborach Gowin wystartuje z listy PSL Sawicki odparł, że "tego jeszcze nie wiemy". "Można tak przypuszczać, ale sprawa jest otwarta" - dodał poseł PSL.

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z rządu. Powodem dymisji wicepremiera, ministra rozwoju pracy i technologii - jak informował rzecznik rządu Piotr Müller - było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali - w ocenie szefa rządu - "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej. Po dymisji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.