Czarnek odniósł się w piątek w TVP Info do czwartkowego wpisu przewodniczącego PO Donalda Tuska, który skrytykował szykowane na przyszły rok podwyżki cen gazu.

"Donald Tusk jest w ogóle niebywale bezwstydnym człowiekiem" - powiedział Czarnek.

Reklama

W jego ocenie Tusk to człowiek, "który wykonuje rozkazy polityczne (byłej kanclerz Niemiec) Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś szantażować bezkarnie i dowolnie całą Europę cenami gazu, które podnosiła juz 10-krotnie już w tym roku".

"Ten sam człowiek mówi: +czy wyście powariowali?+" - zauważył Czarnek, dodając że lider PO "ma ogromnie wiele za uszami". "Również jeśli chodzi o nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych w życiu państwowym" - dodał.

Szef Platformy Obywatelskiej zamieścił w czwartek na Twitterze i Facebooku krótkie nagranie z okazji zbliżającego się Nowego Roku, w którym - jak przyznaje - chciałby życzyć Polakom "świetnej zabawy sylwestrowej, +Sylwestra marzeń+, szczęśliwego Nowego Roku+", ale - jak dodaje - "to nie są niestety normalne czasy".

Nawiązując przyszłorocznych podwyżek cen gazu, pyta polityków PiS: Czy wyście powariowali?. Zwracając się do Polaków, ironizuje: "Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy".(PAP)