Państwowa Komisja Wyborcza w nocy z niedzieli na poniedziałek podała na swojej stronie internetowej wyniki głosowania w Pruszkowie na podstawie danych ze wszystkich komisji wyborczych w mieście. Na Piotra Bąka (Koalicja Obywatelska) oddano 9969 głosów. Startujący z własnego komitetu dotychczasowy prezydent Pruszkowa Paweł Makuch otrzymał 9467 głosów. Obu kandydatów dzieliły więc 502 głosy.

Frekwencja w Pruszkowie wyniosła w drugiej turze 42,74 proc.

W pierwszej turze 7 kwietnia Paweł Makuch otrzymał 25,17 proc. poparcia, a Piotr Bąk - 24,02 proc. Obu konkurentów dzieliła najmniejsza w kraju różnica poparcia w pierwszej turze, bo wynosząca niewiele ponad jeden punkt procentowy. W liczącym 65 tys. mieszkańców Pruszkowie ubiegającego się o reelekcję Pawła Makucha poparło 6130 wyborców, natomiast Piotra Bąka zagłosowało o 281 osób mniej (5849).

O tym, kto będzie kontrkandydatem obecnie urzędującego prezydenta, zadecydowały w pierwszej turze zaledwie 62 głosy. O tyle Bąk wyprzedził trzeciego w pierwszej turze Michała Landowskiego, sekretarza powiatu pruszkowskiego, który kandydował z komitetu Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Otrzymał on 5787 głosów (23,76 proc.). Landowski swoje poparcie w II turze wyborów przekazał Piotrowi Bąkowi. (PAP)

Reklama

Autorka: Marta Stańczyk