Najwięcej miejsc rezerwowanych jest w Palermo, dokąd wybierają się w maju i czerwcu grupy turystów, zwłaszcza w wieku powyżej 60 lat, którzy już zaszczepili się w Stanach Zjednoczonych albo zrobią to przed przyjazdem.

Przedstawiciele branży hotelowej mówią z satysfakcją, że po miesiącach całkowitego zastoju i po anulowaniu wielu rezerwacji w zeszłym roku w związku z blokadą ruchu turystycznego znów otrzymują zgłoszenia zza Oceanu.

"Amerykanie są gotowi znów podróżować dzięki nauce, która opracowała szczepionki. My zaś jesteśmy gotowi ich przyjąć przy zapewnieniu absolutnego bezpieczeństwa i z gościnnością taką, jak zawsze" - powiedziała właścicielka jednego z hoteli.

Prezes federacji właścicieli hoteli w Palermo Nicola Farruggio podkreślił zaś: "Mamy nadzieję, że prawdziwa turystyka będzie mogła szybko się przebudzić. Na razie jesteśmy daleko od ożywienia".

Reklama

"Nasze placówki otrzymały śmiertelny cios, a odszkodowania nie pokrywają strat, jakie dalej ponosimy" - podkreślił Farruggio, cytowany przez Ansę. Zaapelował o ochronę jego branży i pracowników, zanim - jak dodał - "będzie za późno".