Wirusolog Christian Drosten i dyrektor naukowy DIVI, Christian Karagiannidis, biją na alarm w związku z obłożeniem łóżek intensywnej terapii w Niemczech. Karagiannidis napisał na Twitterze: "[...] Miasta takie jak Bonn, Brema czy Kolonia prawie nie mają wolnych łóżek na następny zawał serca, wypadek drogowy lub na pacjenta z Covid (...)". Drosten udostępnił post Karagiannidis z komentarzem: "To jest dzwonek alarmowy".

W ubiegłym tygodniu Christian Karagiannidis ostrzegał, że przy ponad 5 tys. pacjentów z Covid-19 sytuacja na OIOM-ach w Niemczech stanie się naprawdę krytyczna.

Ze względu na rosnącą liczbę pacjentów w trzeciej fali pandemii koronawirusa, duża klinika uniwersytecka Charite w Berlinie ponownie poważnie ograniczy operacje. Od przyszłego tygodnia pracownicy będą ponownie coraz częściej rozmieszczani na oddziałach covidowych, planowane operacje zostaną ograniczone, poinformował w czwartek Martin Kreis, członek zarządu kliniki. "Spodziewamy się, że nasi lekarze i pielęgniarki będą mieli kolejne duże obciążenie pracą".

Instytutu Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 20 407 nowych infekcjach Covid 19 w ciągu ostatniej doby. Ponadto w ciągu 24 godzin odnotowano 306 nowych zgonów.