Rośnie liczba zakażeń wiązanych z ogniskiem w regionie Sinciang na zachodzie Chin. Poprzedniej doby potwierdzono tam 112 nowych przypadków Covid-19. Kolejne 11 wykryto w prowincji Liaoning na północnym wschodzie kraju – podała państwowa komisja zdrowia ChRL.

Oficjalny bilans zgonów na Covid-19 w Chinach kontynentalnych nie zmienił się i wciąż wynosi 4634 – wynika z dobowego sprawozdania komisji.

Hongkong mierzy się z trzecią falą pandemii, która przeciąża miejscową służbę zdrowia. Piątek będzie dziesiątym z rzędu dniem z ponad 100 wykrytymi infekcjami – podał dziennik „South China Morning Post”. Według źródeł gazety władze regionu zgłoszą tego dnia mniej więcej 123 nowe zakażenia, a łączny bilans przekroczy 3200.

W piątek rano w Hongkongu zmarła również kolejna zakażona osoba. Od początku kryzysu w regionie odnotowano 26 zgonów, z czego 18 w samym lipcu.

Rośnie liczba infekcji w Tokio, które jest najbardziej dotkniętym pandemią miastem Japonii. W piątek w stolicy odnotowano 463 nowe zakażenia, co jest najwyższym dobowym wynikiem od początku pandemii – przekazała gubernator Yuriko Koike, cytowana przez agencję Kyodo.

Ogólny bilans zakażeń w Tokio przekroczył 12 tys., z czego mniej więcej połowę wykryto w lipcu. Wiele przypadków wykrywano w ostatnich dniach również w prefekturach Osaka i Aichi. W całym kraju potwierdzono już łącznie prawie 35,5 tys. infekcji, a ok. 1020 pacjentów zmarło – wynika z danych Kyodo.