Resort zdrowia poinformował o kolejnych 779 ofiarach śmiertelnych, co oznacza, że dotąd w Indiach na Covid-19 zmarło 35 747 osób. Ponad milion chorych wyzdrowiało, w związku z czym wskaźnik wyzdrowień wynosi 64 proc.

Godzina policyjna obowiązująca w nocy zostanie zniesiona w najbliższy weekend, a siłownie i ośrodki ćwiczenia jogi zostaną ponownie otwarte 5 sierpnia - podało indyjskie MSW.

Rząd zniósł również międzystanowe ograniczenia w ruchu osób i towarów - podaje agencja AP. Hotele w stolicy Indii Delhi zostaną ponownie otwarte, ponieważ nie będą już służyć jako miejsca kwarantanny.

Tymczasem metro, kina, baseny, parki rozrywki, bary, teatry, sale widowiskowe i inne miejsca spotkań towarzyskich pozostaną zamknięte do 31 sierpnia.

Borykająca się z problemami indyjska gospodarka dodatkowo została poważnie dotknięta skutkami pandemii. Miliony ludzi musiały powrócić do domów na wieś z powodu utraty pracy w miastach oraz głodu podczas izolacji sanitarnej, co wywołało bezprecedensowy kryzys humanitarny. Łagodzenie restrykcji ma pomóc w ratowaniu gospodarki, ale grozi dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. (PAP)

cyk/ ap/