Włochy/ Wysokie kary dla uczestników zabronionych w czasie pandemii przyjęć w domach

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
19 grudnia 2020, 16:52
Kary w wysokości po 400 euro wymierzają włoscy policjanci i karabinierzy uczestnikom zabronionych w czasie pandemii Covid-19 domówek, na których gromadzi się duża liczba osób. W piątek funkcjonariusze w Rzymie interweniowali w kilku mieszkaniach.

17 studentów zgromadziło się w 40-metrowym mieszkaniu w dzielnicy Trieste w Wiecznym Mieście, do którego weszli karabinierzy - podały w sobotę stołeczne media. Wszyscy otrzymali kary za złamanie przepisów o walce z pandemią.

Patrol został wezwany o północy przez sąsiadów, którzy skarżyli się na hałasy dochodzące z jednego mieszkań. Okazało się, że świętowano tam 20. urodziny gospodarza.

W centrum stolicy Włoch policjanci interweniowali w wynajętym apartamencie, w którym bawiło się kilkanaście osób. Gdy do niego weszli, niektórzy uczestnicy prywatki schowali się na tarasie, gdzie również zajrzeli funkcjonariusze. Wśród ukaranych są nieletni.

Takich interwencji w Rzymie było w ostatnim czasie wiele. Kilka dni wcześniej na jednym z przerwanych przez policję przyjęć było 34 studentów, wśród nich cudzoziemcy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj