Minister "podkreślił, że wartości, które legły u podstaw pierwszej polskiej (i europejskiej) nowoczesnej konstytucji pozostają aktualne również dzisiaj i nie mogą zostać zaprzepaszczone" - czytamy w komunikatach ambasady RP w stolicy Japonii.

Zaplanowano konsultacje polityczne z ministrem spraw zagranicznych Hayashi Yoshimasą

Rau wziął udział w uroczystości nadania głównej sali recepcyjnej ambasady imienia Tadeusza Romera - pierwszego ambasadora RP w Japonii. "Poświęcenie (Romera) na rzecz niesienia pomocy uchodźcom podczas II wojny światowej sprawiło, że stał się wzorem polskiego dyplomaty" - dodano na profilu placówki.

Reklama

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w Tokio i Hiroszimie potrwa do piątku. W stolicy zaplanowano konsultacje polityczne z ministrem spraw zagranicznych Hayashi Yoshimasą, natomiast w Hiroszimie Rau spotka się z władzami miasta, a także odwiedzi Muzeum Pokoju - zapowiedział MSZ RP.

Wizyta w Japonii będzie podkreśleniem szczególnego znaczenia stosunków polsko-japońskich, które w 2015 roku zostały podniesione do rangi partnerstwa strategicznego - przypomniano na stronie resortu.