Opaska zakrywa prawe oko, na zdjęciu widać też inne urazy i otarcia na twarzy. "Okolica prawego oka kanclerza jest mocno spuchnięta, jednak oko nie zostało uszkodzone" – informuje się dziennik "Bild".

"Jestem ciekaw memów"

Pod opublikowanym zdjęciem Scholz podziękował za życzenia powrotu do zdrowia i zaznaczył, że "wygląda gorzej, niż się czuje". "Jestem ciekaw memów" – dodał.

Reklama

Do wypadku doszło w sobotę w południe, na stałej trasie biegowej Scholza w jego rodzinnym mieście – Poczdamie. Kanclerz potknął się i przewrócił w trakcie biegu, doznając przy tym obrażeń twarzy. Scholz trenuje biegi nawet trzy razy w tygodniu, towarzyszy mu w tym osobista ochrona, która w sobotę udzieliła też kanclerzowi pierwszej pomocy.

Kanclerz, "biorąc pod uwagę okoliczności, ma się nieźle" - przekazał w poniedziałek rzecznik rządu Steffen Hebestreit. Przyznał, że Scholz "wygląda na nieco poturbowanego".

Po odpoczynku w niedzielę Scholz powrócił w poniedziałek do biura w Kancelarii - do pracy zgodnie z terminarzem. W poniedziałek wieczorem w Berlinie weźmie udział w letnim pikniku gazety "Vorwaerts" - wydawanej przez SPD, partię Scholza. We wtorek pojawi się m.in. w Monachium, gdzie przemówi podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych (IAA), natomiast w środę od rana będzie uczestniczyć w debacie w Bundestagu – pisze "Bild".